Wybory odbywały się w 9 okręgach wyborczych. Z każdego gminy do rady Powiatu wybrano po dwóch przedstawicieli. Najlepszy wynik w powiecie osiągnął Jarosław Binkowski, wyróżniony przez WIR tytułem Rolnika Roku 2014.
W wyborach mógł uczestniczyć każdy członek izby rolniczej, a więc rolnik prowadzący gospodarstwo rolne czy działy specjalne produkcji rolnej lub członek spółdzielni.
Za pośrednictwem izby rolniczej, wybrani delegaci mają wpływ, m.in. na: rozwiązywanie zgłaszanych przez rolników problemów, projekty aktów prawnych z zakresu produkcji rolniczej, rynku rolnego czy prawa miejscowego, poprzez ich opiniowanie (np. wysokości podatku rolnego), poprawę sytuacji ekonomicznej w rolnictwie i warunków życia na wsi, kształt edukacji i doradztwa rolniczego oraz podnoszenie kwalifikacji osób pracujących w rolnictwie, współpracę z polskimi i zagranicznymi organizacjami producentów rolnych, poprawę stanu środowiska przyrodniczego i zdrowia mieszkańców wsi, ochronę dziedzictwa kulturowego w regionie.
Ponadto delegaci wyrażają opinię o tzw. odrolnieniu gruntów w swoich gminach, o planach dzierżawy czy sprzedaży nieruchomości dokonywanych przez Agencję Nieruchomości Rolnych, uczestniczą w szacowaniu szkód wywołanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi lub spowodowanych przez zwierzynę łowną.
Wyniki wyborów w poszczególnych gminach:
Okręg wyborczy nr 195 - Turek Miasto
Pańczyk Marek Wojciech, Zdrojki Prawe,
Okręg wyborczy nr 196 - Brudzew
Budynek Józef Antoni, Wincentów
Majtka Jacek, Janiszew,
Okręg wyborczy nr 197 - Dobra
Klimczak Danuta Maria, Rzechta,
Malinowski Waldemar, Rzymsko,
Okręg wyborczy nr 198 - Kawęczyn
Binkowski Jarosław, Kawęczyn,
Grzegorz Dzikowski Będziechów
Okręg wyborczy nr 199 - Malanów
Mozio Mariusz, Malanów,
Płóciennik Karol, Czachulec Stary,
Okręg wyborczy nr 200 - Przykona
Bryl Stanisław Eugeniusz, Posoka,
Kałużny Krzysztof Marian, Smulsko,
Okręg wyborczy nr 201 - Tuliszków
Kwiatkowski Tadeusz, Grabowiec,
Piekarski Piotr, Wielopole,
Okręg wyborczy nr 202 - Turek
Przygoński Krzysztof Sylwester, Kowale Księże
Przygoński Mariusz Kazimierz, Słodków Kolonia,
Okręg wyborczy nr 203 - Władysławów
Anastaziak Barbara Danuta, Natalia,
Bońka Marian, Tarnowski Młyn.
Wybrani delegaci ukonstytuują się w przyszłym tygodniu.